Suplementy diety dla dzieci

Suplementy diety dla dzieci

Dla naszego dziecka potrzebujemy codziennego pożywienia i witamin dla jego rozwoju, ale także zapewniamy mu suplementy diety, aby jego zdrowie uległo poprawie. Witamina D to witamina wytwarzana przez skórę w wyniku działania aktualnie hormonu – β – hydroksycholekalcyfera, który jest prekursorem witaminy D3 na poziomie 20-hydroksycholekalcyfera. Jeśli nie mamy alternatywy dla witaminy, to witaminę D3 możemy zsyntetyzować na swój własny sposób, np. Poprzez pieczenie, jedzenie jajek czy działanie hormonu – β – hydroksycholekalcyfera, który dostarcza nam witaminę w wielu proporcjach.

Dzienna ilość

Ilość potrzebnej nam witaminy D zależy od tego, czy rozwijamy ją w młodym wieku, czy nie. Jeśli przegapimy okres 3-12 miesięcy życia, nie dostarczymy wystarczającej ilości witaminy D3, ponieważ witamina D3 będzie produkowana w naszym ustroju w mniejszej ilości. Dlatego jeśli mamy dzieci w domu powinniśmy podawać im witaminę D3 w postaci codziennego suplementu. Warto również uzyskać prawidłowe stężenie witaminy D w surowicy <10 ng na decylitr, ponieważ jest to dawka.

Dieta

Ponieważ witamina D jest tak ważnym składnikiem zdrowej diety, warto zadbać o to, aby nasza dieta była bogata w żywność wzbogaconą i napoje wzbogacone witaminami D i D3. Ważne jest również, aby zapewnić dziecku odpowiednio przygotowany i wzbogacony obiad, zwłaszcza mięso i produkty mleczne wzbogacone witaminą C, zwłaszcza nabiał wzbogacony witaminą E, który da nam największą ochronę przed groźnymi chorobami.

Comments are closed.